Samtec Inc. ZW-09-12-G-D-600-305
Part No.:
ZW-09-12-G-D-600-305
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-12-G-D-600-305 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.305" (7.747mm)