Samtec Inc. ZW-09-12-G-D-444-393
Part No.:
ZW-09-12-G-D-444-393
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-12-G-D-444-393 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.193" (4.902mm)
Length - Stack Height:
0.444" (11.278mm)
Length - Tail:
0.393" (9.982mm)