Samtec Inc. ZW-09-11-G-D-250-340
Part No.:
ZW-09-11-G-D-250-340
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-11-G-D-250-340 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.340" (8.636mm)