Samtec Inc. ZW-08-20-G-T-750-125
Part No.:
ZW-08-20-G-T-750-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-08-20-G-T-750-125 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)