Samtec Inc. ZW-08-19-G-D-910-210
Part No.:
ZW-08-19-G-D-910-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-19-G-D-910-210 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.910" (23.114mm)
Length - Tail:
0.210" (5.334mm)