Samtec Inc. ZW-08-19-G-D-888-225
Part No.:
ZW-08-19-G-D-888-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-19-G-D-888-225 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height:
0.888" (22.555mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)