Samtec Inc. ZW-08-19-G-D-780-280
Part No.:
ZW-08-19-G-D-780-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-19-G-D-780-280 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.780" (19.812mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)