Samtec Inc. ZW-08-19-G-D-365-715
Part No.:
ZW-08-19-G-D-365-715
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-19-G-D-365-715 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.365" (9.271mm)
Length - Tail:
0.715" (18.161mm)