Samtec Inc. ZW-08-17-S-D-260-110
Part No.:
ZW-08-17-S-D-260-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-17-S-D-260-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)