Samtec Inc. ZW-08-13-S-D-900-130-LL
Part No.:
ZW-08-13-S-D-900-130-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-13-S-D-900-130-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.130" (3.300mm)