Samtec Inc. ZW-08-13-G-D-905-220
Part No.:
ZW-08-13-G-D-905-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-13-G-D-905-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.905" (22.987mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)