Samtec Inc. ZW-08-13-G-D-760-265
Part No.:
ZW-08-13-G-D-760-265
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-13-G-D-760-265 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.760" (19.304mm)
Length - Tail:
0.265" (6.731mm)