Samtec Inc. ZW-08-13-G-D-535-445
Part No.:
ZW-08-13-G-D-535-445
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-13-G-D-535-445 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.535" (13.589mm)
Length - Tail:
0.445" (11.303mm)