Samtec Inc. ZW-08-11-S-D-360-190
Part No.:
ZW-08-11-S-D-360-190
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-11-S-D-360-190 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)