Samtec Inc. ZW-08-10-S-D-350-320
Part No.:
ZW-08-10-S-D-350-320
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-10-S-D-350-320 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.320" (8.128mm)