Samtec Inc. ZW-08-09-S-D-335-115
Part No.:
ZW-08-09-S-D-335-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Shipping
ZW-08-09-S-D-335-115 Information
Number of Positions:
16
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)