Samtec Inc. ZW-08-09-G-T-300-202
Part No.:
ZW-08-09-G-T-300-202
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-08-09-G-T-300-202 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.228" (5.791mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.202" (5.131mm)