Samtec Inc. ZW-07-19-S-D-940-140
Part No.:
ZW-07-19-S-D-940-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-07-19-S-D-940-140 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.940" (23.876mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)