Samtec Inc. ZW-07-14-G-T-847-110
Part No.:
ZW-07-14-G-T-847-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 21POS
Shipping
ZW-07-14-G-T-847-110 Information
Number of Positions:
21
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.473" (12.014mm)
Length - Stack Height:
0.847" (21.514mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)