Samtec Inc. ZW-07-12-S-D-910-100
Part No.:
ZW-07-12-S-D-910-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-07-12-S-D-910-100 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height:
0.910" (23.114mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)