Samtec Inc. ZW-07-11-S-D-430-115
Part No.:
ZW-07-11-S-D-430-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-07-11-S-D-430-115 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)