Samtec Inc. ZW-07-10-S-D-525-105-LL
Part No.:
ZW-07-10-S-D-525-105-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
ZW-07-10-S-D-525-105-LL Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.525" (13.335mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)