Samtec Inc. ZW-07-10-G-T-425-145
Part No.:
ZW-07-10-G-T-425-145
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 21POS
Shipping
ZW-07-10-G-T-425-145 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
21
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)