Samtec Inc. ZW-06-19-SM-D-960-160
Part No.:
ZW-06-19-SM-D-960-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Shipping
ZW-06-19-SM-D-960-160 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.960" (24.384mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)