Samtec Inc. ZW-06-19-S-D-931-199
Part No.:
ZW-06-19-S-D-931-199
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Shipping
ZW-06-19-S-D-931-199 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.931" (23.647mm)
Length - Tail:
0.199" (5.055mm)