Samtec Inc. ZW-06-13-S-D-800-320
Part No.:
ZW-06-13-S-D-800-320
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Shipping
ZW-06-13-S-D-800-320 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.320" (8.128mm)