Samtec Inc. ZW-05-09-S-T-350-250
Part No.:
ZW-05-09-S-T-350-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Shipping
ZW-05-09-S-T-350-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)