ZTTCV10.0MT-22P.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ZTTCV10.0MT-22P |
| Manufacturer | YIC |
| Series | ZTTCV |
| Package/Case | 3-SMD, Non-Standard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Ceramic |
| Frequency | 10 MHz |
| Frequency Stability | ±0.3% |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Features | Built in Capacitor |
| Capacitance | 22 pF |
| Impedance | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm) |
| Height | 0.059" (1.50mm) |
The following parts include "ZTTCV10.0MT-22P" in Silicon Labs ZTTCV10.0MT-22P.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.