CSTNE12M0G550000R0.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CSTNE12M0G550000R0 |
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Series | CERALOCK® CSTNE |
| Package/Case | 3-SMD, Non-Standard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Ceramic |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | ±0.2% |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Features | Built in Capacitor |
| Capacitance | 33 pF |
| Impedance | 30 Ohms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm) |
| Height | 0.032" (0.80mm) |
The following parts include "CSTNE12M0G550000R0" in Silicon Labs CSTNE12M0G550000R0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.