ZTTCR4.0MG-15P.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ZTTCR4.0MG-15P |
| Manufacturer | YIC |
| Series | ZTTCR |
| Package/Case | 3-SMD, Non-Standard |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Type | Ceramic |
| Frequency | 4 MHz |
| Frequency Stability | ±0.3% |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Features | Built in Capacitor |
| Capacitance | 15 pF |
| Impedance | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height | 0.047" (1.20mm) |
The following parts include "ZTTCR4.0MG-15P" in Silicon Labs ZTTCR4.0MG-15P.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.