Infineon Technologies XE167F96F80LACFXUMA1
Part No.:
XE167F96F80LACFXUMA1
Description:
IC MCU 16BIT 768KB FLASH 144LQFP
Shipping
XE167F96F80LACFXUMA1 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
80MHz
Program Memory Size:
768KB (768K x 8)
RAM Size:
82K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)