Infineon Technologies XE164G96F66LACFXQMA1
Part No.:
XE164G96F66LACFXQMA1
Description:
IC MCU 16BIT 768KB FLASH 100LQFP
Shipping
XE164G96F66LACFXQMA1 Information
Packaging:
Tray
Speed:
66MHz
Program Memory Size:
768KB (768K x 8)
RAM Size:
82K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)