Infineon Technologies XE164F48F66LACFXUMA1
Part No.:
XE164F48F66LACFXUMA1
Description:
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100LQFP
Shipping
XE164F48F66LACFXUMA1 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
66MHz
Program Memory Size:
384KB (384K x 8)
RAM Size:
34K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 16x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)