WSMS5515L1000JK.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | WSMS5515L1000JK |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | Power Metal Strip® |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Shunt, Meter |
| Type | Power Meters |
| Applications | Metal Element |
| Composition | 100 µOhms |
| Resistance | - |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 3W |
| Temperature Coefficient | ±325ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Impedance | Shunt Fixture, 40mm Pitch |
The following parts include "WSMS5515L1000JK" in Silicon Labs WSMS5515L1000JK.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.