Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | VRE210MA |
| Manufacturer | Apex Microtechnology |
| Package/Case | 20-LCC |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 10V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 10 mA |
| Tolerance | ±0.01% |
| Temperature Coefficient | 1ppm/°C Typical |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 6µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | 13.5V ~ 22V |
| Current - Supply | 7mA |
| Current - Cathode | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-CLCC |
The following parts include "VRE210MA" in Silicon Labs VRE210MA.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.