Vishay General Semiconductor - Diodes Division V30KM45HM3/I
Part No.:
V30KM45HM3/I
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 5.2A FLATPAK
Shipping
V30KM45HM3/I Information
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io):
5.2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
610 mV @ 30 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 µA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F:
4300pF @ 4V, 1MHz
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 165°C