Vishay General Semiconductor - Diodes Division V12PM10-M3/I
Part No.:
V12PM10-M3/I
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
Shipping
V12PM10-M3/I Information
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
750 mV @ 12 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 150°C