Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | USCC3I |
| Manufacturer | Mersen USA Newburyport-MA L.L.C. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Fuse Size | 0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm) |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| For Use With/Related Products | Class CC |
| Fuse Type | Cartridge |
| Fuseholder Type | Block |
| Number of Circuits | 3 |
| Voltage | 600V |
| Orientation | Vertical |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Contact Material | - |
| Contact Finish | - |
| Approval Agency | - |
The following parts include "USCC3I" in Silicon Labs USCC3I.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.