Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 3519 |
| Manufacturer | Keystone Electronics |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fuse Size | 0.197" Dia (5mm) |
| Current Rating (Amps) | 15 A |
| For Use With/Related Products | 5mm Dia Fuses |
| Fuse Type | Cartridge |
| Fuseholder Type | Clip |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage | - |
| Orientation | Horizontal |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Tin |
| Approval Agency | UL |
The following parts include "3519" in Silicon Labs 3519.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.