Samtec Inc. TW-38-04-T-S-355-100
Part No.:
TW-38-04-T-S-355-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 38POS
Shipping
TW-38-04-T-S-355-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)