Samtec Inc. TW-38-02-T-S-177-100
Part No.:
TW-38-02-T-S-177-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 38POS
Shipping
TW-38-02-T-S-177-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.177" (4.496mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)