Samtec Inc. TW-36-09-T-S-290-080
Part No.:
TW-36-09-T-S-290-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Shipping
TW-36-09-T-S-290-080 Information
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)