Samtec Inc. TW-35-05-T-S-355-120
Part No.:
TW-35-05-T-S-355-120
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 35POS
Shipping
TW-35-05-T-S-355-120 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
35
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)