Samtec Inc. TW-32-12-T-S-710-125
Part No.:
TW-32-12-T-S-710-125
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-32-12-T-S-710-125 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.710" (18.034mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)