Samtec Inc. TW-32-08-T-S-630-070
Part No.:
TW-32-08-T-S-630-070
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-32-08-T-S-630-070 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.000mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)