Samtec Inc. TW-28-01-T-S-185-060
Part No.:
TW-28-01-T-S-185-060
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Shipping
TW-28-01-T-S-185-060 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height:
0.185" (4.699mm)
Length - Tail:
0.060" (1.524mm)