Samtec Inc. TW-27-05-T-S-355-120
Part No.:
TW-27-05-T-S-355-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 27POS
Shipping
TW-27-05-T-S-355-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)