Samtec Inc. TW-27-03-T-S-250-140
Part No.:
TW-27-03-T-S-250-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 27POS
Shipping
TW-27-03-T-S-250-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)