Samtec Inc. TW-26-06-T-S-380-125
Part No.:
TW-26-06-T-S-380-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-26-06-T-S-380-125 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)