Samtec Inc. TW-26-06-T-S-310-120
Part No.:
TW-26-06-T-S-310-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-26-06-T-S-310-120 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.243" (6.172mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)